Logo

 

Homeopatie - alternativní léčba na přírodní bázi

 

Útržky z praxe

Roční holčička přichází s rýmou, kašlem v noci, v okolí pupíku IMG 2505 malečervené skvrny - suchá pokožka ekzém se žlutým výtokem po škrábání, zhoršení při zpocení, je velice aktivní, snaha uklízet, křičí než dosáhne svého, tvrdohlavá, citlivá, náladová, nesnese útěchu, ožívá při tanci. Ráda jí omáčky, polévky, řízky, kyselé, nesnese mléko, pribináčky, tučné maso. 

 Na základě repertorizace jí byl vybrán lék Sepia 200 CH a úprava jídelníčku. Kontrola za 2 měsíce. Ekzém zmizel beze stopy, celkové zklidnění mysli.

 

Chlapeček, 6 let, přichází s matkou kvůli zánětům středouší, bouličky za ušima, průdušky, zadní rýma vodová, trvá průběžně po celý rok. Chlapec je velice mazlivý, fixován na matku, chodí za ní do postele, bojí se tmy, bubáků, musí mít v noci rozsvíceno. Vyžaduje stálou pozornost, nemá rád cizí lidi.

Na základě repertorizace mu byl vybrán jako první lék Stramonium 200CH. Kontrola za 2 měsíce, po léku nastalo zklidnění, přestal se v noci bát, nevyžadoval svícení v noci, zlepšila se rýma a kašel, bouličky za ušima se stáhly. Opakován stejný lék ve vyšší potenci 1000 CH. Kontrola za 3 měsíce, chlapec měl nemocné průdušky, bolest v krku, streptokok, jinak byl veselý, společenský, starostlivý a kamarádský, našel si ve školce starší kamarádku, má rád holčičky s dlouhými vlásky. Chodí na rytmiku, hraje na flétnu, rád maluje a plave.

Na základě repertorizace byl vybrán lék Phosphorus 200 CH. Kontrola za 2 měsíce, zlepšení, stále chodí do postele k rodičům, velice aktivní až do večera, rád tančí, má rád kamarádku ze školky, více otevřený.

 

 

Žena 35 let, přichází s vodnatou rýmou po celý rok, alergie, chodí na alergologii na nepřetržité vakcíny, bolest zad s pocitem, že se nemůže nadechnout, problémy se zažíváním, operace žlučníku, odstranění žlučníku, hemoroidy. Záliby: čtení, tanec, příroda, filmy, cestování. Strach z bouřky. Nikdy se neuměla ozvat, nedělala to, co chtěla, podřizování se potřebám rodiny, potlačený vztek.

Na základě repertorizace byl vybrán jako první lék Carcinosin 200 CH. Kontrola za 2 měsíce, veliké zlepšení, přestala navštěvovat alergologickou poradnu, doznívání alergie, ponechán stejný lék v potenci 1000 CH. Kontrola za 3 měsíce, alergie s rýmou vymizela, větší  problémy se zažíváním a hemoroidy. Vybrán lék Staphysagria 200 CH. Kontrola za 5 měsíců. Přichází s problémy s dcerou, smutek, deprese, rozpraskaná kůže kolem nehtů, opět problémy s hemoroidy. Byl vybrán lék Natrium muriaticum 1000 CH. Kontrola dle potřeby.

Na základě emailu je nyní pacientka v pořádku, veselá, aktivní, stále hodně čte, upravilo se zažívání s hemoroidy. Alergie se nevrátila.

 

 

Žena  30 let,  měla angínu, brala ATB, Brufen stále nastydlá, zastydlý krk,  vadí průvan, zima. Bolesti stěhovavé, střídavé. Podána akutně Dulcamara, kontrola za týden. Zlepšení, ale bolest P ucha. Unavená, nemá si komu postěžovat, dusí se, nespokojenost. Podána Pulsatilla 1000 CH. Kontrola za 2 měsíce. Pacientka přišla za půl roku, velmi spokojená. Bez léku.

Za 5 měsíců mě opět navštívila, lék byl ještě jednou zopakován ve stejné potenci.

 

Muž 60 let, přichází s problémy bulek v tříslech, po operaci prostaty, zhojený vřed v žaludku, operace kýly, IMG 2513 maledříve trpěl na angíny a rýmy. Je velmi zimomřivý, dvě zaměstnání i brigády, velmi puntičkářský, přichází hlavně pro prevenci, odpor k mastnému. Na základě repertorizace mu byl vybrán lék Silicea 1 M. Kontrola za 2 měsíce. Velké zlepšení, trochu bolest v tříslech, mírně zvýšený cholesterol, lpí na maličkostech, jízda na kole, výlety se psem. Lék stále pracuje, přidán orgánový lék Sabal serrulata 200 CH.

Kontrola za 3 měsíce. Opět zlepšení, stále zimomřivý, puntičkářský, každé 2 roky nalezen polyp v tlustém střevě, vyšší bilirubin. Zlepšuje ho činnost, žíznivý, strach ze samoty, strach o ostatní, chce stále prevenci, úzkost o zdraví. Vybrán lék Arsenicum album 1000 CH.

Na základě telefonického hovoru se pacientovi daří velmi dobře.

 

Chlapeček 4 roky, přichází se zvětšenou nosní mandlí, zbytněné krční mandle, od svých 3 let užívá každý měsíc antibiotika na nachlazení, rýmu a kašel. Chlapec již vůbec nemůže navštěvovat školku, má sníženou imunitu. V noci se budí kašlem, špatně dýchá, dýchá pouze ústy. Chlapec je stydlivý, tvrdohlavý, puntičkářský, zimomřivý, nejí maso.

Repertorizace - Hrdlo, výtok hnisavý, dýchá ústy, Hrdlo – zvětšení tonzil (Bar-c,m, Lach,Lyc)

Byla předepsána akutní homeopatika na rýmu a kašel, podán ihned konstituční lék Silicea 200 CH a doporučen čaj na čištění krve a detoxikaci organismu po ATB.

 

Žena 30 let - akné, menstruační potíže, diety, hlídání váhy, v dospívání problémy s jídlem, problémy s páteří od dětství, nejedla, zkolabovala, mentální anorexie. Je pro ni důležitý vzhled a práce, stále si hlídá váhu, tancuje, cvičí, chce být neustále v popředí veřejného dění, je puntičkářská, chce být druhými oceňována. Chce být pro ostatní důležitá a užitečná.

Byl vybrán lék Platina 200CH. Kontrola po 2 měsících, vede si lépe, našla si práci, je stále v popředí veřejného dění, váhu tolik nehlídá, upravila se menstruace. Pacientka mě opět vyhledala po 3 měsících, trpěla bolestmi hlavy, problémy při menstruaci. Lék byl zopakován v potenci 1000 CH.

 

IMG 2478 male


 

Otázky a odpovědi

Je homeopatie návyková ?
Ne, není. Homeopatické léky mají za úkol harmonizovat naše emoce a pocity. Po podání léku může nastat homeopatické zhoršení, které trvá dny či týdny, zhoršení má často původ v eliminaci toxinů, které se dostávají ven z těla přirozenými vylučovacími systémy.

Můžou homeopatické léky užívat kojenci nebo těhotné ženy?
Homeopatické léky jsou substance natolik šetrné, že nemají žádné vedlejší účinky. Homeopatické léky mohou užívat kojenci, děti, těhotné ženy i staří lidé bez omezení.

Moje dítě trpí od narození různými strachy, budí se v noci a křičí. Může mu v tomto případě homeopatie pomoci?
Ano, může. Správným výběrem homeopatického léku pomáhá lék neutralizovat následky šoku a traumat, jež mohou vzniknout během těhotenství a porodu.

Nedaří se mi delší dobu otěhotnět. Může mi v tomto pomoci homeopatie?
Ano, může. V současné době jsou problémy s otěhotněním částečně zapříčiněny zátěží způsobenou velkým množstvím chemických látek, zbytečným užíváním alopatických léků a znečišťováním životního prostředí. Správně zvolený homeopatický lék je tím zevním podnětem, který doplní tělesnou vitální sílu a oživí tělu vlastní léčivé síly.

Trpím sezónní alergií, může mi homeopatie pomoci?
Ano, může, cílem homeopata je najít mezi léky takový prostředek, jehož celkové symptomy se co nejvíce podobají nejen objektivně se projevujícím příznakům, ale především i symptomům duševního a citového stavu. Tímto lékem, homeopatickou léčebnou potencí pak může být alergie odstraněna.

Jak dlouho trvá léčba homeopatiky?
To je individuální, vždy záleží na více faktorech, jak dlouho člověk nemocí trpí, je to také částečně určeno genetickým zatížením v rodině a dále jak hodně a jak dlouho byl organismus znečišťován používáním alopatických či hormonálních léků.
Abych se nevyhýbala přímé odpovědi, je to zpravidla několik měsíců, v závažnějších případech, několik roků.

Pomáhá homeopatie léčit rakovinu?
Je to velmi těžké se vyjadřovat k tomuto onemocnění.
Základním problémem je znečištění prostředí chemikáliemi a zářením, které negativně ovlivňuje jemnou rovnováhu prostředí lidského těla a činí ho zranitelnějším vůči malignitě.
Homeopatie nenabízí žádnou preventivní zázračnou pilulku jako ochranu proti rakovině, ale hraje často významnou roli jak při posílení imunitního systému, tak i při recidivě onemocnění a tímto pomůže organismu stát se odolnějším vůči těmto látkám znečišťujícím životní prostředí